GOLVLAMPA, mässing, "Bumling", Anders Pehrsson, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft. Belysning & Lampor - Golvlampor - Auctionet
GOLVLAMPA "Bumling" Anders Pehrson Ateljé Lyktan Åhus Sverige 1970-tal. Belysning & Lampor - Golvlampor - Auctionet
ANDERS PEHRSON. GOLVLAMPA, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus. Belysning & Lampor - Golvlampor - Auctionet
ANDERS PEHRSON, golvlampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, gullackerad plåt. Belysning & Lampor - Golvlampor - Auctionet